Read Time1 Minute, 36 Seconds

Saç Nakli konusu oldukça merak edilen ve sorulan sorulardan birisi. Saç ekimi sırasından farklı bir kişiden saç kökü ile nakil yapılması konusunda oldukça fazla soru gelmekte. Peki Saç ekimi işleminde başka bir kişiden bu ekimi gerçekleştire bilir miyiz? Saç ekimi farklı bir kişiden yapılır mı?

Merak edilen bu konu çoğu saç ekimi konusunda bilgisi olmayan ve kulaktan dolma diyebileceğimiz; halk arasında söylemlerden gelişmiştir. Ancak saç ekimi bir cerrahi müdahale olduğunu unutmayın. Bu durumda öncemli olan kişinin kendine uygun olan saç kökü kullanılmasıdır. İşte o merak edilen sorunun cevabı;

Saç Nakli Var Mı
Saç Nakli Mümkün Mü?

Başka bir kişiden alınan saç bana ekilir mi?

Organ nakillerinden farklı olarak, saç ekiminde donör ve alıcı yoktur; eğer bir başkasından saç, folikül ve doku aldıysanız vücudunuzun bağışıklık sistemi bunu reddeder.

Başka bir kişiden saç ekimi mümkün değildir. Uygulanması gibi bir işlem gerçekleştirilmez. Hastanın tamamiyle kendi vücudundan alınan saç kökleri ile gerçekleştirilir. Genellikle ense kısmından alınır, bazen duruma göre sakaldan, kol ve bacak bölgesinden dahi alınıp uygulama yapılabilmektedir.

Bağışıklık sistemine uygun, yeniden saç çıkabilecek bir ekim gerçekleştirilir ve belirtilen uygulamala ile saçlar tekrar eski haline gelir. Saç ekimi sırasında donör bölge denilen, saçın köklerinin alınacağı bölge belirlenir ve kişiye ait hücreler alınır ve yeni yere ekilir. Daha sonra bu ekilen saç kökleri yeni saç olarak çıkar.

Saç ekimi hakkında diğer yazılarımızı mutlaka okunuz. Görüş ve önerilerinizi, konu hakkında düşünce bizlere yorum olarak ulaştırabilirsiniz.

0 0
100 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close