Read Time3 Minutes, 6 Seconds

Lazer destekli saç ekimi ile düşük seviyeli lazer yada soğuk lazer olarak da malum uygulamanın operasyon ile kombine edilmesidir. Saç ekimi operasyonu sonrası lazer uygulamasında ana amaç, saç ekiminden sonrasında operasyon alanındaki yara iyileşmesini hızlandırmak, şişkinlik, kızarıklık, ağrı benzer biçimde yan tesirleri hızla geriletmek ve elde edilecek sonucun hızla elde edilmesine destek olmaktır. Lazer sistemindeki kaynak ısı oluşturmaz. Bu yüzden tedavi alanımda herhangi bir yan tesiri yoktur.

Saç dökülmesi tedavisi için ise değişik bir düşük yoğunluklu lazer aleti ile tedavi uyguluyoruz. Bu amaçla kullandığımız aygıt saçlı deride 20 dakikalık haftada 2 kez uygulandığında, ilk olarak saç dökülmesini durdurucu uzun dönem kullanılması ile saç kalınlığını arttırıcı tesir gösterir. Belli bir düzelme elde edildiğinde haftada bir seansa düşülerek elde edilmiş düzelme devam ettirilmeye çalışılır.

Klinik kullanımına uygun düşük seviyeli lazer (Low Level Laser Treatment- LLLT) uygulamasıdır. Daha ilkin yapılmış bilimsel çalışmalarda hem erkekler hem de hanımlarda genetik saç dökülmelerinde tedavi edici özelliği bulunduğunu ıspatlanmış mühim bir tıbbi uygulamadır. Tesir mekanizması hücre içinde metabolik faaliyetleri arttırarak ATP, nitrik oksit düzeylerini artırmaktadır. Bu durum saçların güçlenmesini sağlar. Ek olarak, DHT birikimini azaltarak saç dökülmesi ve incelmesine etkili olan unsurları azalttığı gözlemlenmektedir.

Tıbbi kullanıma uygun lazer ışınını tedavi edici düşük enerjilerle saçlı bölgeye gönderilir. Bu besleyici lazer ışığı saçın kök yapısı olan föliküllerini uyarır. Saçlarda seyrelme tesiri azalır saçınızın organik gelişme döngüsünü geri kazanmasını sağlar. Tedavi ile beraber daha dolgun ve daha yoğun bir halde saç büyümesini destek sunar.

Lazerle saç tedavisi uygulaması FDA tarafınca onaylanmıştır. Ek olarak etkinlikleri mevzusunda oldukca sayıda bilimsel emek harcama mevcuttur.

Kliniğimizde kullandığımız lazer tedavi aleti her biri 364 kaynaktan enerji veren 5 parça modülden oluştur.

6 değişik tedavi edici frekansa haiz olan uygulamamız hastanın hususi durumuna gore ayarlanabilir.

FUE tekniğinin avantajları

  • Daha yoğun ve organik görünümlü saçlar ekilebilir.
  • Hafifçe derecede saç dökülmesinden ileri derecede tam saç kayıplarına kadar kalıcı bir çözümdür.
  • Hastaların minimum acı duyacağı şekilde geliştirilmiş bir prosedür olması ve operasyon sonrası yara yada dikiş izi bırakmamasından dolayı rahat bir tekniktir.
  • FUE’den sonrasında hastalar, süratli bir halde iyileşmektedir; düzgüsel yaşantılarına kolaylıkla dönebilir ve 1 gün sonrasında da seyahat yapabilirler.
  • Bir saç ekim operasyonu doğru planlandığı takdirde donör bölgeden alınan saç kökleri zarar görmez. Bu şekilde birkaç operasyon geçirilirse bile kişinin görünümünde negatif bir değişim olmaz.
  • Ekilen saçlar ortalama %98 verimlilikte ekildikleri yerde büyürler.

Lazer ile Saç Ekimi Operasyonu

Lazer Saç Ekimi Öncesi Sonrası Video izle

Lazer Saç ekimi hakkında sorularınız ve görüşlerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close